چرخه ی تکرار: مردهای بنز سوار و دختر های در انتظار | بلاگ

چرخه ی تکرار: مردهای بنز سوار و دختر های در انتظار

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

زن ها حق هاشونو به سادگی می بازن و ساده تر حق های طبیعیشون رو از همدیگه میگیرن. مرد ها زن هارو میگیرن(!)، مرد ها به طور طبیعی حق طلاق و تحصیل و کار دارن و زن ها برای داشتنش باید بجنگن. و همین زن ها به زن هایی که این حق هارو می خوان، تهمت می زنن. چه مادرها و خواهر هایی که عروس هاشون رو بی چشم و رو دونستن و چه دوستایی که پشت سر دوست هاشون از هیچ حرفی کم نذاشتن.
چرا؟ شاید چون ته دلشون، شده حتی سر سوزن، دلشون ازادی می خواد و نمیتونن بپذیرن: اگر من نرسیدم یکی دیگه برسه!
مادر بودن زیباست، مقدسه، عشق بی نظیره؛ اما توی زندگی آدم های اطرافمون چقدر عشق می بینیم؟ با یکی دو جلسه خواستگاری و با ترس "ترشیدگی" و "پیر دختری" و جملاتی از قبیل "دختر مثل پل میمونه..." و "ازدواج هندونه در بسته است.." چند نفرمون توی سن های عجیب(!) به مردهای عجیب تر(!) بله گفتن؟ و چند نفر سال بعد، توی خونه، با مدرک دیپلم بچه به بغل بوی قرمه سبزی می دادن و به انتظار پول دادن شوهر در فکر و خیال کفش پشت ویترین خونه رو جارو می کشیدن؟
اگر درس نمی خونید، اگر کار نمی کنید، اگر اجتماع دورتون به جلسه های غیبت خاله زنکی دوست ها و دختر دایی ها و فامیل ها محدود شده، اگر فقط با دختر های زود شوهر کرده ی بوی قرمه سبزی ده نشست و برخواست دارید، اگر از دیدن آدم های با سواد و بی سوادی که دو تا محله بالاتر خونه دارن محرومید، اگر از خوندن کتاب و دیدن آدم های متفاوت و فرهنگ های متفاوت اثری توی زندگیتون نیست؛ خواهش می کنم، خواهش می کنم، عاجزانه خواهش می کنم: بچه دار نشید.
بچه ها به قول صفحه ی نمیدونم چند کتاب روانشناسی سال سوم دبیرستان، مثل یک صفحه ی سفیدن. اگر ماژیک های رنگارنگ و هنر نقاشی روی این صفحه رو ندارید، هرگز اون صفحه رو به وجود نیارید. اگر فقط بلدید به پسرهاتون از دیوار راست بالا رفتن و یه روزی زن بگیر رو یاد بدید، اگر توی آینده دختر هاتون، امروز خودتون رو می بینید؛ بچه دار نشید.
اگر قراره برای پسر بودن پسرتون کف و سوت بکشید، اگر قراره برای کار خونه بلد نبودن دخترتون تحقیرش کنید؛ بچه دار نشید.
اگر بچه هاتون زندگی شما رو دوباره زندگی کنن، شما چی به اون ها یاد دادین؟
اگر بزرگترین رویای دخترتون، شاهزاده ی سوار بر اسب سفید، بخوانید بنز سفید، هست و اگر فکر پسرتون گرفتن زنی آروم و حرف گوش کن باشه با دست پخت عالی و بوی قرمه سبزی؛ شما چی بزرگ کردید؟ جز تکرار نسل خودتون، جز مغزهای پوچ و از جنس سنگی که تفکرات جدید و اصلاح شده رو به خودشون راه نمیدن؟

+ چقدر زیباتر اگر زن کنار مرد کار بکنه و اگر مثل مرد توانایی رها کردن هر لحظه ی زندگیش رو داشته باشه و هرلحظه به عشق همسرش و زندگیش بمونه، نه به خاطر عدم توانایی طلاق!
+ چقدر قشنگ تر اگر برابر خارج از خونه و داخل خونه شونه به شونه غذا پخت و کار کرد و دغدغه ی مالی داشت و گریه کرد و خندید؟
+ حتی جدول مندلیف هم استثنا داشت. اما نه هزارتا!

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 0:37